Jak długo trwa założenie firmy?

Założenie spółki wiąże się z czynnościami administracyjnymi, które mogą trwać tygodniami. Powiemy ci, ile czasu zajmuje założenie spółki LLC i podpowiemy, jak przyspieszyć ten proces.

Co wpływa na szybkość zakładania spółki?

Czas potrzebny na założenie spółki zależy od rodzaju wybranej spółki, szybkości działania organów administracyjnych i notariusza. Ponadto trochę czasu zajmuje zapoznanie się z niezbędnymi informacjami (do jakich organów należy się zgłosić, jakie dokumenty przygotować).

Jeśli wszystko pójdzie naprawdę gładko, samodzielne założenie spółki LLC zajmie ci około tygodnia, ale zwykle musisz liczyć się z kilkoma tygodniami przetwarzania.

Zarezerwuj dodatkowy czas na wypadek, gdybyś zakładał spółkę akcyjną lub spółkę, która potrzebuje licencji na prowadzenie działalności. Przetwarzanie dobrowolnej rejestracji VAT również trwa dłużej, jeśli chcesz zostać podatnikiem na początku swojej działalności.

Jak wygląda proces zakładania spółki LLC?

Rozpoczęcie działalności gospodarczej zajmuje dużo czasu ze względu na formalności, których trzeba dopełnić. Różnią się one w zależności od rodzaju spółki. W przypadku spółki LLC czekają na Ciebie następujące kroki:

 • 1

  Sporządzenie umowy spółki

  Umowa spółki to dokument zawierający podstawowe informacje o spółce i jej wspólnikach. Jest on sporządzany przez notariusza.

 • 2

  Otwarcie rachunku bankowego

  Konto bankowe służy do zdeponowania kapitału zakład owego spółki, jeśli przekracza on 20 000 CZK. W przypadku spółek o niższym kapitale zakładowym można udać się do banku później.

 • 3

  Wpis do rejestru handlowego

  Po wykonaniu poprzednich kroków można złożyć wniosek do notariusza lub sądu rejestrowego o rejestrację spółki w rejestrze handlowym (OR).

 • 4

  Uzyskanie licencji handlowej

  Aby rozpocząć działalność gospodarczą, spółka (jako osoba prawna) potrzebuje własnej licencji handlowej. Można ją uzyskać w urzędzie ds. licencji handlowych.


WSKAZÓWKA! Potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji? Przeczytaj nasz szczegółowy przewodnik na temat zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Po spełnieniu wszystkich niezbędnych wymagań możesz oficjalnie rozpocząć działalność. A jeśli utkniesz na początku, przewodnik po obowiązkach właściciela firmy pomoże ci zacząć.

Jak przyspieszyć proces zakładania firmy?

Mamy 2 wskazówki, dzięki którym Twoja nowa firma zacznie działać szybciej:

Przygotuj wszystkie dokumenty

Przygotuj się dobrze do spotkania z notariuszem. Spisz podstawowe dane nowej spółki i przygotuj niezbędne dokumenty do rejestracji. Jeśli zadbasz o to, nie będziesz musiał odwiedzać notariusza więcej niż raz.

Wyjaśnij wspólnikom:

 • nazwę spółki,
 • przedmiot działalności,
 • siedziba spółki,
 • podział udziałów w spółce,
 • sposób prowadzenia działalności,
 • wysokość kapitału zakładowego.

Potrzebna będzie również pisemna zgoda wspólników na rejestrację w rejestrze handlowym oraz zgoda na lokalizację siedziby, którą dostarczy właściciel nieruchomości.

Jednak nawet przy wszystkich dokumentach przetwarzanie może potrwać dłużej, w zależności od szybkości działania władz.

Pozostawienie inkorporacji ekspertom

Drugą opcją jest założenie spółki za pośrednictwem firmy konsultingowej. W Jake&James mamy własnego notariusza, więc możemy znacznie przyspieszyć cały proces. Dzięki temu założymy spółkę LLC w ciągu 3 dni roboczych. Co więcej, możesz założyć z nami spółkę online, co pozwoli Ci zaoszczędzić dodatkowy czas.

A jeśli potrzebujesz spółki z licencją lub rejestracją VAT, kup gotową spółkę, która posiada już niezbędne dokumenty. Nasi eksperci z przyjemnością pomogą Ci wybrać najlepszą opcję - po prostu zostaw nam wiadomość poniżej.


Dane do kontaktu

Napisz do nas, a my
odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24 godzin.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i stosuje się do niej zasady Google polityki prywatnościwarunków korzystania z usługi

Wiadomości z naszego bloga