Przedsiębiorstwo spin-off

Rozszerzenie działalności na rynek czeski bez kapitału zakładowego

Załóż oddział w Czechach Załóż oddział w Czechach
Przedsiębiorstwo spin-off

SZYBKI I ŁATWY SPOSÓB NA STWORZENIE WŁASNEGO PRZEDSIĘBIORSTWA SPIN-OFF

Prowadzenie działalności w formie przedsiębiorstwa spin-off (dawniej nazywanego w Kodeksie Handlowym „jednostką organizacyjną“) jest jednym z kilku sposobów, w jaki podmiot zagraniczny może prowadzić działalność gospodarczą w Republice Czeskiej, eliminując tym samym konieczność zakładania zupełnie nowej spółki.

Utworzenie przedsiębiorstwa spin-off, jego zarządzanie i ewentualne zamknięcie wymaga mniej pracy administracyjnej niż w przypadku założenia i zarządzania nową firmą. Uzyskaj swoje przedsiębiorstwo spin-off od EUR 800 +21 % VAT.

ZALETY PRZEDSIĘBIORSTWA SPIN-OFF W PORÓWNANIU DO KLASYCZNEJ NOWEJ FIRMY

 • Przedsiębiorstwo spin-off jest częścią podmiotu zagranicznego, a zatem wszystkie transakcje pomiędzy oddziałem a podmiotem zagranicznym są nieformalne.
 • Nie ma wymogu kapitału zakładowego.
 • Jedynym prawnie wymaganym organem, który musi posiadać przedsiębiorstwo spin-off, jest dyrektor. Prawo stawia przed dyrektorem mniej rygorystyczne wymagania niż przed członkiem organu statutowego nowej spółki.
 • Zarządzanie przedsiębiorstwem spin-off nie podlega żadnym szczególnym zasadom, w związku z czym nie ma potrzeby odbywania walnych zgromadzeń itp.
 • Przedsiębiorstwo spin-off można łatwo zamknąć.

W PAKIECIE UZYSKASZ NASTĘPUJĄCE USŁUGI

 • Sporządzenie dokumentu prawnego dotyczącego decyzji o utworzeniu przedsiębiorstwa spin-off dla podmiotu zagranicznego.
 • Reprezentacja w Urzędzie ds. Działalności Gospodarczych.
 • Reprezentacja podczas procesu rejestracji w Rejestrze Handlowym.
 • Opłata administracyjna – pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej.
 • Opłata administracyjna - Rejestr Handlowy.

Jeśli jesteś zainteresowany założeniem przedsiębiorstwa spin-off, wystarczy wypełnić poniższy formularz. Przygotujemy wszystkie wymagane dokumenty i załatwimy w ciągu 14 dni roboczych.

Każde przedsiębiorstwo spin-off musi zgodnie z prawem posiadać swoją siedzibę.

WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ, A MY SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ!

Dane do kontaktu

Napisz do nas, a my
odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24 godzin.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i stosuje się do niej zasady Google polityki prywatnościwarunków korzystania z usługi

ZAKŁADANIE PRZEDSIĘBIORSTWA SPIN-OFF

Przedsiębiorstwo spin-off nie posiada osobowości prawnej i działa prawnie wyłącznie w imieniu swojego założyciela. Założycielem jest zazwyczaj spółka zagraniczna lub podobny podmiot. Główną zaletą przędsiębiorstwa spin-off jest możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w Republice Czeskiej bez konieczności zakładania nowej firmy, która sama w sobie miałaby osobowość prawną. Jeśli Twoja firma prowadzi już działalność w Niemczech lub Austrii i chcesz rozszerzyć jej działalność na rynek czeski, wystarczy, że założysz przedsiębiorstwo spin-off.

Przedsiębiorstwo spin-off można łatwo rozpoznać w Rejestrze Handlowym. Posiada wpis pod nazwą założyciela z dopiskiem „przedsiębiorstwo spin-off“. Przed zmianami w czeskim Kodeksie Cywilnym przedsiębiorstwa te były nazywane „jednostkami organizacyjnymi“. Obecnie jednak wszystkie dawne jednostki organizacyjne są nazywane przedsiębiorstwami spin-off (wydzielonymi).

GŁÓWNE KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z POSIADANIA PRZEDSIĘBIORSTWA SPIN-OFF

Główną zaletą przedsiębiorstwa spin-off jest możliwość szybkiego założenia i zamknięcia go. Podczas rejestracji tej formy przedsiębiorstwa w Rejestrze Handlowym nie ma wymogu udokumentowania kapitału zakładowego, który nie jest wymagany przez prawo. Otwarcie przedsiębiorstwa spin-off jest zatem idealną opcją dla zagranicznych osób prawnych, które chcą rozszerzyć swoją działalność na rynek czeski. Powodem może być również stosunkowo szybki przebieg całego procesu. Jak długo trwa założenie przedsiębiorstwa wydzielonego? Zwykle około 2 do 3 tygodni. Aby maksymalnie przyspieszyć cały proces, dokumenty wymagane do założenia omuszą być dostarczone przed jego rozpoczęciem.

Ponieważ formalnie przedsiębiorstwo spin-off nie jest odrębnym podmiotem prawnym, wszystkie transakcje pomiędzy podmiotem zagranicznym a jego przedsiębiorstwem wydzielnym mają charakter nieformalny. Nie ma potrzeby dostosowywania jakichkolwiek umów itp. ponieważ takie przedsiębiorstwo jest traktowane jako ten sam podmiot co podmiot zagraniczny.

Nie ma ścisłych przepisów dotyczących zarządzania przedsiębiorstwem wydzielonym, zatem nie trzeba organizować walnych zgromadzeń. W przypadku zamknięcia przedsiębiorstwa spin-off nie jest wymagana likwidacja, dzięki czemu rozwiązanie jest szybkie i tanie.

KLUCZOWĄ OSOBĄ W PRZEDSIĘBIORSTWIE SPIN-OFF JEST JEGO DYREKTOR ZARZĄDZAJĄCY

Jedynym organem statutowym, który musi posiadać przedsiębiorstwo wydzielone jest jego dyrektor zarządzający. W porównaniu do organów spółki, dyrektor zarządzający nie ma zbyt wielu obowiązków. Zazwyczaj jest on odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie i przestrzeganie przepisów przez takie przedsiębiorstwo i odpowiada przed podmiotem zagranicznym. Konieczne jest mądre wybranie dyrektora zarządzającego, ponieważ będzie on odpowiedzialny za wszystkie sprawy, które przedsiębiorstwo wydzielone prowadzić będzie na terenie Czech. Nazwisko dyrektora zarządzającego musi również pojawić się w Rejestrze Handlowym.

Dyrektor zarządzający jest bezpośrednio upoważniony przez prawo do reprezentowania podmiotu zagranicznego we wszystkich sprawach dotyczących tego przedsiębiorstwa wydzielonego w Republice Czeskiej. Może zatem reprezentować je przed sądem, organami administracyjnymi oraz w postępowaniach podatkowych i innych.

WSPÓLNE ZAŁOŻENIE PRZEDSIĘBIORSTWA SPIN-OFF BĘDZIE ŁATWE

Nasi eksperci mają duże doświadczenie w zakładaniu przedsiębiorstw spin-off dla podmiotów zagranicznych. Przeprowadzimy za Ciebie cały proces, od samego założenia aż po wpis do Rejestru Handlowego. Jest kilka formalności, których będziesz musiał dopełnić, ale zajmiemy się nimi wspólnie. Zawsze będziesz wiedział, jaki jest kolejny krok i co trzeba zrobić.

 • W przypadku niektórych branż może być konieczne uzyskanie pozwolenia na prowadzenie działalności.
 • Załatwimy w Twoim imieniu wszystkie formalności urzędowe.
 • Przygotujemy wszystkie niezbędne dokumenty.
 • Załatwimy wpis do Rejestru Handlowego.

Jesteśmy tutaj, by pomóc i poprowadzić Cię przez cały proces. Każda sytuacja jest indywidualna i może wymagać specjalnych rozwiązań, w zależności od okoliczności (wymogi prawne danego kraju, ukierunkowanie działalności oddziału, itp.) Z tego powodu nie jesteśmy w stanie wymienić tutaj wszystkich wymogów. Niektóre z terminów w ramachu procesu mogą być stosunkowo krótkie, dlatego lepiej już na początku jasno określić, co będzie wymagane. Skontaktuj się z nami, a znajdziemy idealne rozwiązanie dla Twojej firmy.

CZEGO BĘDZIEMY OD CIEBIE POTRZEBOWAĆ?

 • Wyciąg z Rejestru Handlowego spółki, która zamierza założyć przedsiębiorstwo wydzielone (dokładna forma zależy od ustawodawstwa kraju, z którego pochodzi spółka).
 • W niektórych przypadkach również inne dokumenty - oczywiście wszystko wyjaśnimy i pomożemy załatwić (statuty, wypis z księgi wieczystej itp.)
 • Oświadczenie i wzór podpisu osoby, która ma zostać dyrektorem zarządzającym przedsiębiorstwa.
 • Ewentualnie wyciąg z Rejestru Karnego dyrektora zarządzającego.
 • Zgoda firmy założycielskiej i odpowiedniego organu statutowego na wpis przedsiębiorstwa wydzielonego do Rejestru Handlowego.
 • W przypadku reprezentowania Cię w urzędach będziemy również potrzebowali Twojego pełnomocnictwa w tym zakresie.

ak wspomnieliśmy powyżej, w poszczególnych przypadkach wymagania mogą być zupełnie inne. Skontaktuj się z nami, by ustalić, jak najlepiej postąpić w Twojej sprawie.

INNE USŁUGI DLA TWOJEGO UDANEGO BIZNESU

Zakładanie spółek online
Zakładanie spółek online

Szybkie założenie spółki w 3 dni roboczych online od EUR 280. Zarządzaj wszystkim za pomocą kilku kliknięć, my zajmiemy się administracją.

Adres siedziby
Adres siedziby

Nie płać za drogie biuro, jeśli go nie potrzebujesz. Zamów adres wirtualnego biura! Prestiżowe adresy w Pradze i Brnie już od EUR 6/miesiąc.

Rejestracja numeru EORI
Rejestracja numeru EORI

Zajmiemy się rejestracją Twojej czeskiej firmy w EORI - w ciągu 3 dni będzie Twoja. Uzyskaj IN dla transportu z krajów spoza UE i procedur celnych.

WŁAŚCIWE LICZBY DLA TWOJEJ FIRMY

11 500+Spółki założone i sprzedane
24 000+Siedziby zarejestrowane dla spółek
13Lata naszej historii

Wiadomości z naszego bloga