Rejestracja znaku towarowego

Chroń swoją markę skutecznie i na czas

Jestem zainteresowany znakiem towarowym Jestem zainteresowany znakiem towarowym
Rejestracja znaku towarowego

Prowadzisz biznes, budujesz siłę i świadomość swojej marki. Może robisz to już od lat i kosztuje to pieniądze i czas. Posiadanie znanej marki to cel każdego właściciela firmy. Każdy dążby do tego, by klienci zapamiętali jego logo, kolorystykę, slogan, czy projekt opakowania. Ale co stanie się, gdy pojawi się konkurencja i skopiuje to, nad czym tak długo pracowałeś? Nie pozwól, by inni zagrażali Twojej pozycji na rynku i zarejestruj znak towarowy (narzędzie prawne, które chroni Twoją markę). Jeśli zarejestrujesz go w odpowiednim czasie, uzyskasz lepszą pozycję w ewentualnych sporach.


DLACZEGO POTRZEBUJESZ ZNAKU TOWAROWEGO?

 • Ty i tylko Ty jesteś właścicielem swojej marki. Kiedy poświęcasz czas i pieniądze, by zbudować markę i dobre imię swojej firmy, ochrona prawna powinna być czymś oczywistym. Nie lekceważ tego i stań się prawdziwym właścicielem swojej marki.
 • Bądź wyjątkowy. Znak towarowy pomoże Ci, nie pozwalając konkurencji na kopiowanie Twojej marki i czerpanie z niej zysków. Gdyby jednak ktoś mimo wszystko próbował to zrobić, będziesz posiadaczem jedynego w swoim rodzaju argumentu - często wystarczy okazanie samej rejestracji, by druga wycofała się ze swoich zamiarów.
 • Sama nazwa handlowa to za mało. Wpisanie nazwy firmy do Rejestru Handlowego zapobiega jedynie powstaniu innej firmy o takiej samej lub podobnej nazwie. Jednak oprócz nazwy firmy na markę składają się również inne elementy (logo, kolorystyka, slogan i inne).

RODZAJE ZNAKÓW TOWAROWYCH

Znak towarowy daje dach nad głową Twojej marce w wybranej przez Ciebie branży i kraju. Znak towarowy można zarejestrować zarówno jako osoba fizyczna, jak również jako osoba prawna. Istnieją różne rodzaje ochrony (np. dla logo, sloganu, kolorystyki itp.) w 45 dziedzinach (klasach) i 3 poziomach lokalności:

 • Czeski Znak Towarowy
 • Znak Towarowy Unii Europejskiej
 • Międzynarodowy Znak Towarowy

Przed rejestracją należy sprawdzić, czy zgłoszony przez Ciebie znak towarowy nie jest wymienny z już istniejącym znakiem towarowym w wybranym kraju i kategorii. Pomożemy Ci z rejestracją właściwego znaku towarowego oraz z wyszukaniem odpowiednich informacji.


PROCES WSPÓŁPRACY W RAMACH REJESTRACJI ZNAKU TOWAROWEGO

 1. Po wysłaniu zapytania za pomocą formularza kontaktowego, skonsultujemy z Tobą Twoją sytuację (telefonicznie lub osobiście). Omówimy, jaki rodzaj znaku towarowego chcesz zarejestrować i dla jakiego kraju, czy musimy zebrać odpowiednie dane, poinformujemy Cię również o cenach. Podzielimy się z Tobą materiałami potrzebnymi do zarejestrowania wybranego znaku towarowego i tym, jak będzie wyglądał proces.
 2. Po opłaceniu faktury za nasze usługi, przekażemy Ci dokumenty (Ty dostarczysz swój podpis lub ilustrację znaku towarowego, a my przygotujemy pełnomocnictwo, dzięki któremu będziemy mogli Cię reprezentować).
 3. Zabieramy się do pracy. Zbierzemy odpowiednie dane i informacje (jeśli ten krok został nam również zlecony) oraz przygotujemy i złożymy wniosek o rejestrację znaku towarowego do odpowiednich organów. Proces od zamówienia naszych usług do złożenia wniosku o rejestrację trwa zaledwie kilka dni.
 4. Czekamy na zarejestrowanie Twojego znaku towarowego i ewentualnie zajmujemy się zastrzeżeniami ze strony urzędu. W tym przypadku czas oczekiwania jest najdłuższy z uwagi na terminy ustawowe, które umożliwiają osobom trzecim złożyż ewentualne zastrzeenia dotyczące rejestracji Twojej marki. Łączny czas rejestracji znaku towarowego to ok. 6 miesięcy.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA DOTYCZĄCE ZNAKÓW TOWAROWYCH

 • 4
  • Wyszukanie i zebranie informacji:: Oferujemy tę usługę jeszcze przed rejestracją, a jej koszt wynosi 390 EUR, netto, dla czeskiego lub europejskiego znaku towarowego. W przypadku międzynarodowych znaków towarowych cena jest obliczana indywidualnie w zależności od wybranych krajów.
  • Czechy: Opłata za czeski znak towarowy, obejmująca nasze usługi, wynosi EUR 117 netto (w przypadku trzech kategorii płaci się dodatkowo EUR 20 za każdą kategorię).
  • EU: Opłata za europejski znak towarowy, obejmująca nasze usługi, wynosi EUR 1 166 netto (za trzy kategorie, a za dodatkową kategorię płaci się EUR 149 ).
  • Międzynarodowe: Cena indywidualna zależy od wybranych krajów. Skontaktuj się z nami, a opracujemy dla Ciebie ofertę cenową.
 • 5
 • Znaki towarowe są ważne przez 10 lat. W okresie 5 lat od jego rejestracji należy rozpocząć jego używanie. W przeciwnym razie może zostać unieważniony.
 • 6
 • Przed rejestracją dokładnie zaplanuj przyszłość: zaplanuj, w jakich branżach mógłbyś rozpocząć działalność w ciągu najbliższych 10 lal oraz czy wystarczy Ci czasu na ekspansję zagraniczną.


WYRZUĆ Z GŁOWY PAPIERKOWĄ ROBOTĘ I ZOSTAW JĄ NAM.

Rejestracja znaku towarowego to stosunkowo długi proces pełen formalności. Powierz sprawy administracyjne profesjonalistom i skup się w 100% na swoim biznesie. Skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego, a my zajmiemy się Twoim znakiem towarowym w Twoim imieniu.

A TERAZ WYSTARCZY, ŻE WYPEŁNISZ FORMULARZ I GOTOWE!


Dane do kontaktu

Napisz do nas, a my
odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24 godzin.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i stosuje się do niej zasady Google polityki prywatnościwarunków korzystania z usługi

INNE USŁUGI DLA TWOJEGO UDANEGO BIZNESU


Zakładanie spółek online
Zakładanie spółek online

Szybkie założenie spółki w 3 dni roboczych online od EUR 280. Zarządzaj wszystkim za pomocą kilku kliknięć, my zajmiemy się administracją.

Gotowe spółki na sprzedaż
Gotowe spółki na sprzedaż

Chcesz prowadzić działalność gospodarczą już teraz? Zaoszczędź czas i zamów czeską Gotową Spółkę. Bez zobowiązań, zarówno stary jak i nowy.

Adres siedziby
Adres siedziby

Nie płać za drogie biuro, jeśli go nie potrzebujesz. Zamów adres wirtualnego biura! Prestiżowe adresy w Pradze i Brnie już od EUR 6/miesiąc.

WŁAŚCIWE LICZBY DLA TWOJEJ FIRMY

11 500+Spółki założone i sprzedane
24 000+Siedziby zarejestrowane dla spółek
13Lata naszej historii

Wiadomości z naszego bloga