Czy składasz zeznanie podatkowe? Czy wiesz jak to zrobić? W praktyce obowiązek ten dotyczy głównie przedsiębiorców. Jeśli jednak w ubiegłym roku uzyskałeś dochód np. ze sprzedaży nieruchomości, wynajmu domu, akcji i obligacji lub łączenia kilku prac na pół etatu jednocześnie, również możesz nie być w stanie go uniknąć.

Terminy składania zeznań podatkowych

Zeznanie podatkowe w formiepapierowej należy złożyć do 3 kwietnia 2023 r. (1 kwietnia przypada w sobotę). Jednak większość firm jest zobowiązana do składania zeznań drogą elektroniczną, więc mają one o miesiąc dłuższy termin do 2 maja 2023 r. Jeśli Twój doradca podatkowy składa zeznanie za Ciebie, ma na to czas do 3 lipca 2023 r.

Jak wypełnić zeznanie podatkowe

Formularze podatku dochodowego za rok 2022 są dostępne online na stronie Inland Revenue:

Przed wypełnieniem formularza należy odpowiedzieć na poniższe pytania:

 • Jaki dochód uzyskałeś? Czy masz kilka podstaw opodatkowania (np. z działalności gospodarczej i wynajmu mieszkania)?
 • Czy miałeś jakieś okazjonalne dochody (np. jednorazowa sprzedaż nieruchomości)?
 • Z jakich ulg i odliczeń korzystasz?
 • Czy miałeś jakieś dochody z zagranicy?

Jeśli nie masz ochoty wypełniać zeznania podatkowego teraz, zostaw to nam. Skontaktuj się z nami, a my skontaktujemy się z Tobą i zajmiemy się Twoimi podatkami.

Wypełnianie zeznania podatkowego

Być może najważniejszym krokiem jest złożenie wypełnionego zeznania podatkowego w odpowiednim urzędzie skarbowym. Nie chciałbyś wykonywać całej tej papierkowej roboty na darmo. Można to zrobić na trzy sposoby:

 • Elektronicznie:
  • Pocztą danych. Przesłanie pliku XML do skrzynki danych odpowiedniego urzędu skarbowego.
  • Za pośrednictwem portalu My Taxes administracji podatkowej z loginem datacard.
 • Złożeniepocztą: wysłanie wydrukowanego formularza pocztą na adres urzędu skarbowego.
 • Złożenieosobiste: wydrukowany formularz należy dostarczyć osobiście do urzędu skarbowego.

Nie zapomnij o podsumowaniach

Po pomyślnym złożeniu zeznania podatkowego musisz również złożyć raporty w Social Security Administration i swojej firmie ubezpieczeniowej. Termin składania zestawień upływa miesiąc po terminie złożenia zeznania podatkowego (wszystkie terminy można znaleźć na stronie internetowej CSSA).

Płatność podatku

Termin zapłaty podatku jest taki sam jak termin złożenia zeznania podatkowego. Należy uważać, gdyż urząd skarbowy może naliczyć odsetki za zwłokę. Jeśli nadpłaciłeś podatek, możesz ubiegać się o jego zwrot - jest to część zeznania podatkowego. Dowiedz się więcej w naszym artykule na temat płacenia podatku.

Najczęstsze błędy podczas składania zeznania podatkowego

Po przygotowaniu zeznania podatkowego upewnij się, że wypełniłeś wszystkie istotne informacje. Zarówno w głównym dokumencie, jak i w załącznikach. Upewnij się, że podpisałeś zeznanie i załączyłeś niezbędne dokumenty (na przykład potwierdzenie spłaty odsetek od kredytu hipotecznego).

Na koniec upewnij się, że wysyłasz formularz do właściwego urzędu skarbowego i upewnij się, że zapłaciłeś podatek w terminie.

Wyrzuć podatki z głowy!

Nawet jeśli wypełnienie zeznania podatkowego nie jest najbardziej skomplikowaną rzeczą na świecie, nadal musisz poświęcić na to czas. A jeśli nie jesteś w tym dobry, istnieje ryzyko popełnienia błędu lub przeoczenia. Z przyjemnością pomożemy Ci z podatkami. W ten sposób wszystko zostanie wykonane prawidłowo i na czas, a Ty będziesz mógł skupić swoją energię na ważniejszych rzeczach - swoim biznesie.

Dane do kontaktu

Napisz do nas, a my
odezwiemy się do Ciebie w ciągu 24 godzin.

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i stosuje się do niej zasady Google polityki prywatnościwarunków korzystania z usługi

Wiadomości z naszego bloga